Elementy po toczeniu CNC

Frezowanie CNC

Oferujemy frezowanie CNC metali i tworzyw sztucznych. Doświadczenie zdobyte przez lata daje nam możliwość, aby sprostać bardzo wymagającym detalom. Posiadamy odpowiednie maszyny do frezowania dużych jak i małych elementów.

Frezowanie stali S235, S355 oraz C45 to najczęściej oferowana przez nas usługa. Te materiały są zazwyczaj używane do głównych, ale mniej wymagających części. Korpusów przyrządów, form wtryskowych, wykrojników, tłoczników oraz do elementów spawanych. Stosunkowo niska cena, duża wytrzymałość, spawalność, łatwa dostępność oraz wystarczające właściwości powodują, że właśnie te gatunki są najchętniej wybierane przez konstruktorów. Stal C45 (1.1730 / 1.0503) w odróżnieniu od S235/S355 nadaje się do obróbki cieplnej – tzw. hartowania – zwiększania twardości. To stal wybierana na elementy średnio obciążone i odporniejsze na ścieranie – wały, osie, wrzeciona, walce, wirniki. 

Równie często wykonujemy precyzyjne frezowanie aluminium. Tak też i w tym przypadku wyszczególniamy kilka gatunków w zależności od oczekiwanych właściwości, a to przekłada się na sposób obróbki. Aluminium jest najbardziej wdzięcznym rodzajem metalu do skrawania.

Główną cechą wszystkich gatunków aluminium jest jego niska waga przy stosunkowo dobrej wytrzymałości. Frezowanie aluminium w porównaniu do obróbki stali jest dużo szybsze ze względu na jego niską twardość. Przy skrawaniu aluminium, narzędzia – frezy, głowice frezerskie i wiertła zużywają się kilkudziesięciokrotnie wolniej niż przy obróbce jakiejkolwiek stali. Przykładowe gatunki aluminium to PA4 (6082), PA6 (2017), PA9 (7075), PA11 (5754), PA13 (5083), PA38 (6060).

Te artykuły mogą Cię zainteresować